wtorek, 11 czerwca 2013

DETOKSYKAJCA ORGANIZMUWspółczesny świat nie sprzyja naszemu zdrowiu. Nie dość, że powietrze jest zanieczyszczone, to na dodatek w pożywieniu również znajduje się wiele niekorzystnych dla nas substancji. W efekcie nasze ciało jest zatruwane, czego dowodem może być na przykład nagłe pojawienie się trądziku. Trudno jednak rzucić swoje dotychczasowe życie i przenieść się do miejsca oddalonego od cywilizacji, gdzie można spożywać zdrowe jedzenie. 

SPOSOBY:
-> zaprzyjaźnić się z antyoksydantami- duże ich ilości możemy znaleźć między innymi w warzywach i owocach. Co one dają? Otóż spożywanie antyoksydantów aktywuje enzymy wątrobowe, które pomagają w usuwaniu toksycznych substancji z naszego organizmu. 

->zmienić miejsce, w którym robimy zakupy. Dziś coraz popularniejsze są sklepy z żywnością ekologiczną, więc dotarcie do nich nie powinno stanowić żadnego problemu. Takie produkty wolne są od pestycydów i innych toksyn, co nie jest obojętne dla naszego organizmu. Oczywiście kosztują one więcej, ale przecież zdrowie jest bezcenne. 

->ograniczyć ilość słodkich, gazowanych napojów, w których składzie znajduje się wiele niezdrowych substancji. Zamiast tego lepiej jest polubić zieloną lub rumiankową herbatę. Te napoje korzystnie wpływają na nasze trawienie i układ krążenia, a na dodatek poprawiają jakość snu.

->cytryny- niepozorne, żółte owoce, które w dzieciństwie wywoływały u wielu z nas wstręt, są niezwykle zdrowe. Jedna szklanka soku dziennie doskonale wspomaga detoksykacje organizmu, a na dodatek dostarcza wielu niezwykle ważnych składników odżywczych. 

->wysiłek i pocenie się sprawia, że z naszego organizmu "ulatują się" toksyny-  może to być np. sauna.

W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH ;)


2 komentarze:

Będzie mi bardzo miło, jeżeli wyrazisz swoją opinie ;)
Zapraszam do komentowania.