piątek, 10 maja 2013

20 sposobów , by zjeść lepiej cz.2

Oto część II. Korzystajcie ile wlezie ;)

11. GRUBA KRESKA: Nawet jeśli od dłuższego czasu opychałaś się słodyczami i przekraczałaś granicę poprawności dietetycznej, nie martw się, nie wszystko stracone. Każdy kolejny dzień jest okazją, aby zacząć żyć zdrowo. Oddziel przeszłość grubą kreską i zacznij od nowa!

12. NIE DO PEŁNA: Nie możesz się głodzić, ale nie kończ posiłku dopiero wtedy, gdy czujesz, że ledwo siedzisz. Powinnaś przestać jeść wtedy, gdy poczujesz, że ''najwiekszy'' głód minął.

13. CO ZA MAŁO TO NIEZDROWO: Unikaj diet, które mówią ''zero tłuszczu i węglowodanów'' lub ''jedz owoce tylko rano". Twoja dieta powinna zawierać wszystkie najważniejsze składniki odżywcze.

14.ŚNIADANIE Z WYKOPEM: Poranny posiłek przestawia metabolizm w szybszy, dzienny tryb. Efekt będzie najlepszy, jeśli śniadanie będzie kombinacją białka, błonnika i tłuszczu.

15. SOLIDNE ŹRÓDŁA: Szukaj witaminy C w pietruszce, koperku, czerwonej papryce, czarnych porzeczkach, kiwi i brokułach, a nie w soku pomarańczowym czy cytrynie.

16. PROWADŹ PAMIĘTNIK: Osoby, które opisują swoje poczynania w walce ze swoja wagą uzyskują nawet 50 % lepsze wyniki w odchudzaniu, niż te które tego nie robią.

17. PEŁNOZIARNISTE: W prawdziwym pieczywie pełnoziarnistym widać cząstki otrąb, jest ono cięższe i szarobrązowe.

18. NA GORĄCO: Gorące jedzenie jest bardzo sycące!!

19. JEDZ CZERWONE: Zmień  zwykłe ziemniaki na te zwane batatami. Zawierają więcej witamin, minerałów.

20.CHŁODNA ALTERNATYWA: Brązowe banany wrzuć do zamrażalki, gdy będziesz miała ochotę na lody to masz jak znalazł!


UWAGA: Jeżeli rano nie masz apatytu wypij wodę z cytryną.

1 komentarz:

Będzie mi bardzo miło, jeżeli wyrazisz swoją opinie ;)
Zapraszam do komentowania.